Заходи боротьби зі шкідниками лісу за допомогою біологічних методів - 08.04.2021 року

Проведення щорічних заходів боротьби зі шкідниками лісу за допомогою біологічних методів у межах Дослідного лісництва ДП «СФ УкрНДІЛГА»

Традиції бувають різними… Багатовікові та сучасні, запозичені та місцеві, корисні та не дуже… Є традиції що передаються поколіннями у межах всієї держави чи окремої сім`ї. А у Дослідному лісництві ДП «СФ УкрНДІЛГА» уже багато десятиліть існує традиція кожної весни облаштовувати будиночки для шпаків та синиць, залучаючи до цієї корисної справи учнів шкіл м. Олешки. Цей захід виник дуже давно, коли науковці шукали безпечніші методи боротьби зі шкідниками лісу, ніж застосування хімічних препаратів. Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу. Одним з найважливіших напрямків в сфері захисту лісу є захист від шкідників і хвороб.

Не виключенням став і поточний рік. Силами працівників ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» спільно з викладачами та учнями Олешківської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено серйозну та відповідальну роботу з підвищення біологічної стійкості лісових насаджень. Учні школи на уроках трудового навчання виготовили 25 шпаківень та синичників з наданих нашим підприємством матеріалів. Ініціативно та з розумінням до необхідності проведення даного заходу віднеслись як викладачі, зокрема директор школи Івашкова А.В., вчитель трудового навчання Федоренко С.М. так і учні. Особливо відзначились у виготовленні шпаківень учні 8 класу Федурко Іван та Скакун Микола. 08 квітня на території лісового фонду Дослідного лісництва працівники підприємства під наглядом лісничого Ткаченко В.Є. з учнями спільними зусиллями закріпили новостворений «житловий фонд» для птахів на деревах.

Після продуктивної праці дітям, що отримали неабияке моральне задоволення від спілкування з природою та детального огляду пожежного автомобіля, заступник директора з наукової роботи Тимощук І.В. прочитав лекцію на тему: «Користь збільшення популяції деяких видів птахів для підвищення біологічної стійкості лісових насаджень». Крім того, даний захід буде висвітлено у місцевому ЗМІ, представником якого став головний редактор газети «Вісник Олешшя» Полуфакін А.О. Найбільшою ж винагородою для всіх стала зацікавленість пернатих мешканців своїм новим житлом.