Хвойні насадження під охороною - 10.12.2020 року

Хвойні насадження під охороною

Наближаються новорічні свята, а разом з ними - гарний настрій, час, із задоволенням проведений в колі родини і друзів. Всі потрохи налаштовуються на відпочинок, але у державної лісової охорони наступила дуже гаряча пора, бо незмінним атрибутом новорічних свят є новорічна ялинка і багато наших земляків, бажаючи заощадити чи заробити, ідуть по неї у ліс.

Щороку для охорони лісових насаджень від незаконної заготівлі новорічних ялинок введено посилений режим охорони лісових хвойних насаджень. Державна лісова охорона ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» разом з працівниками Олешківського відділення поліції проводить постійну рейдову роботу в лісових масивах, створені тимчасові пости на дорогах.

Всі лісопорушники будуть притягнуті до відповідальності у встановленому законом порядку.

Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти (510-1020) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот(1700-2250) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев’яноста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, згідно постанов КМУ за №665 від 23.07.2008 року та №541 від 24 липня 2013 року, будуть нараховані збитки, які нанесені лісу незаконною вирубкою і пошкодженням дерев. За кожне дерево, вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту з урахуванням індексації буде нарахована кругленька сума. А у грудні – січні, згідно цих же постанов розмір шкоди, заподіяний лісу та природно-заповідному фонду збільшується у 3-4 рази.

Тому, не треба псувати собі свята, а придбайте собі новорічну ялинку на спеціальних торгівельних майданчиках, де лісовою охороною постійно буде контролюватись законність рубок і реалізації ялинок.

Користуючись нагодою, працівники державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» поздоровляють всіх з наступаючим Новим роком! Бажаємо всім міцного здоров`я і щоб кожен, хто прийшов у ліс, став йому другом. Отже, ліс вимагає любові й розуміння!