Увага! Розпочався пожежонебезпечний період у лісі - 11 квітня 2017 року

Увага! Розпочався пожежонебезпечний період у лісі!

З 1 квітня 2017 року в лісах Херсонщини розпочався період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. Особливо вразливі до виникнення пожеж ліси, які межують з населеними пунктами.

Державна лісова охорона ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, вздовж автодоріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

З початку 2017 року на території Дослідного лісництва вже зареєстровано одну лісову пожежу на площі - 1,8 га.

Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Нагадуємо, що громадяни України, які відвідують лісові масиви, зобов'язані:

– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багаття у лісі та лісопосадках;

– заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:

-порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб - від 255 грн до 850 гривень.

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.

Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня місяця включно.

Шановні земляки, ми живемо у великому зеленому домі і тільки від нас залежить - чи буде він стояти та шуміти вічно!

Підготувала
Л.Андрійчук