Щодо регулювання чисельності хижого та шкідливого звіра - 08.02.2019 року

Щодо регулювання чисельності хижого та шкідливого звіра в мисливських угіддях НДМГ «Нижньодніпровське»

Згідно рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації від 24 січня 2019 року «Про здійснення заходів контролю за ефективністю імунізації диких м’ясоїдних тварин», начальником Олешківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Бабійчуком П.М. до кожного з користувачів мисливських угідь було доведено норми відстрілу лисиці. Норму добування, що склала 4 особи лисиці для НДМГ «Нижньодніпровське» ДП «СФ УкрНДІЛГА» було розраховано з відношення площі мисливських угідь НДМГ «Нижньодніпровське» (12657 га) до загальної площі мисливських угідь Олешківського району, що складає 1553 квадратних кілометри. Загалом на цю площу методом авіаційного розповсюдження застосовано 31060 доз вакцини проти сказу.

Станом на 11.02.19 єгерською службою НДМГ «Нижньодніпровське», зокрема єгерем Лебідь М.І. добуто 4 особи лисиці (план виконано на 100%). Полювання проводилось як облавним методом так і з використанням норних порід собак на стаціях перебування лисиці. На місці добування, згідно методик та без їх порушення, мисливствознавцем та закріпленим за господарством спеціалістом Держпродспоживслужби відбиралась кров на аналіз а добуту тварину доставляли в Олешківське районне управління Держпродспоживслужби для проведення подальших аналізів.
Нагадаємо що за 2018 рік з метою регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин в угіддях НДМГ «Нижньодніпровське» було добуто 10 лисиць, 12 єнотовидних собак, 16 бродячих собак, 15 бродячих котів, та 55 голів сорок, ворон та граків.

Першочерговою метою регулювання чисельності хижого та шкідливого звіра в мисливських угіддях України, що проводиться згідно статті 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» є зниження вірогідності захворювань серед тварин та збільшення приросту поголів’я мисливської фауни. Фактична чисельність лисиці в угіддях НДМГ «Нижньодніпровське» на даний момент відповідає нормі та складає 0,8 особин на 1000 га угідь.

Мисливствознавець ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»