В ПОШУКАХ НОВІТНІХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ

В ПОШУКАХ НОВІТНІХ АГРОТЕХНОЛОГІЙ. У Дослідному лісництві ДП “Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА” тривають роботи з відновлення лісів на згарищах минулих років.

У Дослідному лісництві ДП “Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА” тривають роботи з відновлення лісів на згарищах минулих років.

Зміна клімату, що викликало глобальне потепління, негативно впливає на приживлюваність лісових культур на Олешківських пісках. З метою розробки новітніх агротехнологій створення лісових культур у сучасних несприятливих природно-кліматичних умовах, паралельно з виробничниками науковці під час висадки сіянців сосни закладають низку дослідів з використанням органічних добрив.

У різних варіантах використовують різні органічні добрива такі як “Біо-гель”, Leanum та “Фосфат-гель”. Для виготовлення цих добрив використовують природну сировину: торф, біогумус, леонардіт, сапропель і добавляють корисну мікрофлору.

Добриво підвищує опір до різного роду стресових чинників у тому числі перепаду температур, спеки і посухи.

Робочий розчин — водна суспензія добрив з різними концентраціями вноситься в ґрунт безпосередньо під час посадки. Для цього в конструкцію лісосадильної машини, лісничим Ткаченком В. та робочим Логвіновським В. були внесені відповідні зміни.

Фото 1. Лісосадильна машина з обладнанням для внесення суспензії органічного добрива під час посадки

Фото 2. Осипенко Сергій Борисович, кандидат технічних наук, академік Інженерної академії наук України — виробник органічних добрив.

Фото 3. Внесене органічне добриво в ґрунті.

Фото 4. Внесене органічне добриво в ґрунті

Прес-служба УкрНДІЛГА