Не рубай ялинку! - 20.12.2018 року

Не рубай ялинку!

Скоро починається час наповнений новорічною святковою атмосферою, час якого з нетерпінням чекають малюки та й мабуть і дорослі. Цей процес від покупки подарунків до прибирання в оселях та на подвір’ї завершується встановленням головного символу різдвяних свят – ялинкою.

Сьогодні ми можемо побачити продаж ялинок, які приїхали до нас з Прикарпаття, а також сосни новорічні, які заготовлені під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів нашими колегами Олешківським та Великокопанівським Лісомисливськими господарствами.

На цих ялинках є спеціальне маркування – чип. ДП «СФ УкрНДІЛГА» є можливість в обмеженій кількості забезпечити потребу в гілках хвойних порід, для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи дерева.

Ми вважаємо, які більшість людей, що для новорічного настрою і прикраси в домі чи квартирі послужить штучна ялинка або гілкова композиція.

Основне завдання для лісової охорони в новорічний період 2018 – 2019 рр. – не допустити самовільних рубок в соснових молодняках.

На підприємстві організовані дві рейдові бригади державної лісової охорони, спільно з працівниками національної поліції для виявлення порушників лісового законодавства.

За самовільні рубки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, згідно чинного законодавства . Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки ( в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема :

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України Про адміністративні правопорушення, лісо порушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 85 – 170 грн), а посадові особи від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119 – 204 грн).

Адміністрація ДП «СФ УкрНДІЛГА» просить не знищувати молоді лісові насадження, не завдавати природі шкоди, а собі неприємності.

Адміністрація ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»