Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» - 29.04.2020 року

Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

У комплексі з вирощуванням та посадкою нового лісу проблема охорони лісів від пожеж є найбільш актуальною і відповідальність за неї накладається на працівників лісового господарства.

28.04.2020 о 17.20 в межах держлісфонду ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» спостерігачем лісопожежної станції було зафіксовано дим характерний для загоряння лісової підстилки. Прибувши на місце пожежі у 18 квартал вид. 14 вогнеборці підприємства виявили два осередки займання. Темп розгортання пожежі був швидким тому для гасіння було залучено пожежні автомобілі з сусідніх лісомисливських господарств та пожежні автомобілі ДСНС. Загалом на допомогу нам прийшли 6 пожежних автомобілів ДП «Олешківське ЛМГ», 1 автомобіль Голопристанського лісомисливського господарства, 3 пожежних автомобілі ДСНС та власний ГАЗ-66 і трактор що оборював осередки пожежі для запобігання подальшого її поширення. Для фіксування випадку було повідомлено Олешківське відділення поліції ГУНП в Херсонській області, представники якого прибули на місце виникнення пожежі.

Завдяки своєчасному виявленню, оперативному реагуванні а також злагодженій роботі вогнеборців пожежу було локалізовано о 18 годині 45 хв. Загальна площа пройдена пожежею склала 0,6 га.

Шкода що люди, які відвідують ліс попри заборону не задумуються над тим, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків.

Щодня, а також у святкові дні на території ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» постійно чергує рейдова група на автомобілях, пожежна бригада ЛПС на чолі з фахівцями, які, отримавши сигнал про лісову пожежу, негайно вживають необхідних заходів, щоб її загасити.

Хочемо нагадати що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

1. Розведення багать у лісі (дозволяється лише у спеціально передбачених для цього місцях, а під час карантину відвідування лісу заборонене).

2. Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

3. Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна пожежна небезпека).

4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл.

5. Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я.

6. Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

7. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

8. Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

9. Випалювати траву та інші рослинні рештки у лісі, а також на земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

10. Здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, що був ухвалений на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року, згідно якого передбачено підвищення штрафів за завдання шкоди лісовим насадженням. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень (було від 5100 до 8500 грн.)

Державна лісова охорона Дослідного лісництва ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» звертається до мешканців і гостей міста і району із закликом в разі виявлення пожежі або загрози її виникнення повідомити лісову охорону зателефонувавши черговому Дослідного лісництва за телефоном: (05542) 2-21-37, в МНС за телефоном 101, або до поліції 102.