Ліс під охороною

Ліс під охороною

Наближаються такі улюблені нами свята, як Новий рік і Різдво, а разом з ними - гарний настрій, час, із задоволенням проведений в колі родини й друзів, а також безліч подарунків і сюрпризів. Всі налаштовуються на відпочинок і гарний настрій, а у лісової охорони, навпаки, наступає дуже гаряча пора.

Незмінним атрибутом новорічних свят є новорічна ялинка і багато наших земляків, бажаючи заощадити чи заробити, ідуть по неї у ліс. Як і в минулі роки, у працівників лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже розпочалась передноворічна вахта по охороні хвойних насаджень від самовільних рубок, створено оперативний штаб, працюють пости на дорогах та разом з працівниками МВС проводиться рейдова робота в майстерських дільницях.

Лісопорушники будуть притягуватись до відповідальності у встановленому законом порядку. Хочемо нагадати, що незаконна рубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. Крім цього, згідно постанов КМУ за №665 від 23.07.2008 року та №541 від 24.07.2013 року додатково будуть нараховані збитки, які нанесені лісу за кожне дерево, в залежності від діаметра стовбура. Згідно цих постанов у грудні – січні розмір шкоди, заподіяний лісу та природно-заповідному фонду збільшується у 3-4 рази.

Шановні земляки, не потрібно псувати собі свята, а новорічну ялинку можна буде придбати цілком законно й за невелику суму на спеціальних торгівельних майданчиках, де постійно буде контролюватись законність рубок і реалізації ялинок.

Користуючись нагодою, працівники державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» поздоровляють всіх з наступаючим Новим роком! Бажаємо щоб кожен, хто приходить у ліс, став йому другом. Отже, ліс вимагає любові й розуміння.


Л. Андрійчук
інженер л/г
ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»