Охорона новорічних ялинок - 6 грудня 2016 року

Охорона новорічних ялинок

Хоч до Новорічних свят ще майже місяць - працівники лісової охорони державного підприємства «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже розпочали посилену охорону хвойних лісових насаджень.

Так, з метою охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період, з 1 грудня 2016 року введено посилений режим охорони новорічних ялинок. Силами державної лісової охорони Дослідного лісництва ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» та працівників Цюрупинського відділення поліції проводиться постійна рейдова робота в лісових масивах, створені тимчасові пости на дорогах.

Лісопорушники будуть притягнуті до відповідальності у встановленому законом порядку. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн.) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119-204 грн. ). Крім цього, згідно постанов КМУ за №665 від 23.07.2008 року та №541 від 24 липня 2013 року, будуть нараховані збитки, які нанесені лісу незаконною вирубкою і пошкодженням дерев. За кожне дерево, вирубане або пошкоджене до ступеня припинення росту з урахуванням індексації буде нарахована кругленька сума. Варто додати, що у грудні – січні, згідно цих же постанов розмір шкоди, заподіяний лісу та природно-заповідному фонду збільшується у 3-4 рази.

Шановні земляки, не треба псувати собі свята. Придбайте собі штучну новорічну ялинку, або ж лісову красуню, але тільки на спеціальних торгівельних майданчиках, де лісовою охороною та поліцією постійно буде контролюватись законність рубок і реалізації ялинок.

Державна лісова охорона

ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»