Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Знайомимо учнів з лісовою наукою - 16.09.2019 року

Знайомимо учнів з лісовою наукою

Як відомо, ліси є одним з найважлівішіх компонентів біосфери. Вони підтримують її стійкість і забезпечують саморегуляцію кругообігу речовин, виконують водоохоронні, гідрокліматичні, ґрунтозахисні та оздоровчі функції, служать місцем життя багатьох видів тварин і птахів.

У третю неділю вересня відзначили своє професійне свято люди, які своєю благородною працею зберігають і примножують лісові багатства країни, сприяють їх раціональному використанню. Саме напередодні цього свята відбулася зустріч фахівців Степового ім В.М. Виноградова філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького з представниками Малої академії наук - учнями середньої загальноосвітньої школи № 50 м. Херсон.

Зустріч відбулася на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Урочище «Саги».

Детальніше

Робочий візит заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України - 18.07.2019 року

Робочий візит Бондаря Володимира Нальковича

18.07.2019 відбувся робочий візит в ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондаря Володимира Нальковича. Візит відбувся після завершення засідання в Херсонській ОДА, де Володимир Бондар представив колективам Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та Державних лісомисливських господарств нового начальника управління Тетяну Касіч. На зустрічі головного лісівника України з т.в.о. директора Глод Олександром Івановичем та науковим колективом було обговорено як основні проблеми підприємства, так і лісової науки Півдня України в цілому.

Керівником підприємства було озвучено перелік проблем які потребують першочергового вирішення, завдано ряд актуальних питань та пропозицій з оптимізації роботи лісової науки.

Детальніше

Збережемо ліс разом! - 14.05.2019 року

Збережемо ліс разом!

Величезної шкоди лісовому господарству завдають пожежі. Ліси, що створювалися десятки років, під час верхової пожежі знищуються впродовж лічених годин. Кожного року Дослідне лісництво ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» здійснює посадку лісу, але пройде не один десяток років, перш ніж сформуються могутні та здорові деревостани. Безвідповідальне ставлення людини, природні катаклізми призводять до зменшення площ лісових масивів. Людський фактор - це найбільш поширена причина виникнення пожеж, тож ми повинні відчувати свою причетність до охорони та збереження зелених насаджень!

В свою чергу, у ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» були проведені заходи з метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2019 року.

Детальніше

З турботою про ліс! - 07.05.2019 року

З турботою про ліс!

Як відомо, лісові насадження штучного походження, особливо монокультури, до яких відносяться і ліси на Нижньодніпровських пісках мають нижчу стійкість до впливу негативних природних і антропогенних факторів, періодично потерпають від масового всихання, хвороб та шкідників лісу і потребують постійного лісогосподарського догляду. Практика ведення лісового господарства пов’язана із застосуванням різного виду рубок та проведення заходів з лісовідновлення. Заміна природного самозрідження деревостанів системою вибіркових рубок дає ряд переваг. Зокрема, це можливість виростити більш стійке насадження з кращими таксаційними і технічними показниками.

06 травня до нашого підприємства надійшов запит від Олешківського відділення поліції Новокаховського ВП ГУНС в Херсонській області щодо проведення санітарних вирубок або будь-яких інших офіційних вирубок лісу поблизу с. Ліві Солонці.

Детальніше

Проблеми виникнення пожеж в природних та культурних ландшафтах України - 23.04.2019 року

Участь у ІІ-му Національному круглому столі присвяченому проблемі виникнення пожеж в природних та культурних ландшафтах України

9 квітня 2019 року у Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся ІІ Національний круглий стіл на тему: «Пожежі в природних та культурних ландшафтах України: розбудова цілісної системи охорони від пожеж у лісах, на сільськогосподарських землях та в інших природних екосистемах».

Організаторами круглого столу виступили:

- Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC)/ Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства, Національний університет біоресурсів і природокористування України;

Детальніше

Проведення біологічних заходів для захисту лісу від шкідників - 04.04.2019 року

Проведення біологічних заходів для захисту лісу від шкідників в Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

Організація охорони і захисту лісів передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу. Одним з найважливіших напрямків в сфері захисту лісу є захист від шкідників і хвороб.

У квітні поточного року силами працівників ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» спільно з викладачами та учнями Олешківської спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено серйозну та відповідальну роботу з підвищення біологічної стійкості лісових насаджень.Учні школи на уроках трудового навчання виготовили 50 шпаківень та синичників з наданих нашим підприємством матеріалів.

Детальніше

У ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» стартувала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках!» - 25.03.2019 року

У ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» стартувала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках!»

Доброю щорічною традицією спілкування лісівників із громадськістю стала акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Цього року вона розпочалась 21 березня і триватиме до Дня довкілля, який щороку проводиться в Україні в третю суботу квітню, 20.04.2019 року. Тому, традиційно, колектив ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» залучився до проведення акції і у цьому році.

Головна мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створені лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Детальніше

У ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» ведеться підготовка до пожежонебезпечного періоду 2019 року - 22.03.2019 року

У ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» ведеться підготовка до пожежонебезпечного періоду 2019 року

Найлютіший ворог лісу – вогонь. Ліс найбільш вразливий у пожежонебезпечний період, який починається відразу після сходу снігового покриву і закінчується пізньої осені з настанням низьких температур і рясних дощів.

З метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2019 року у ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» проведені такі заходи:

- проведена перевірка стану пункту зосередження пожежного інвентаря та лісової пожежної станції;


Детальніше

ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» реалізує садивний матеріал! - 12.03.2019 року

ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» реалізує садивний матеріал!

Державне підприємство ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» реалізує якісний, гарний та недорогий садивний матеріал. Ми пропонуємо до реалізації декоративний матеріал хвойних, листяних та чагарникових рослин.

Серед посадкової продукції є в наявності саджанці Ялиці 5річки; самшит 5річка, 1річка; каштан 3р, 5р, 6р; саджанці магонії, Верби Мацуданна та ще багато інших рослин, які чекають на своїх покупців.

Садивний матеріал адаптований до кліматичних умов Херсонщини, реалізується з відкритою кореневою системою, безпосередньо із розсадника. Покупець може самостійно придбати для себе рослину.

Детальніше

Ми розпочали весняну лісокультурну кампанію ! - 26.02.2019 року

Ми розпочали весняну лісокультурну кампанію !

Загалом на 2019 рік у ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» запланова посадка лісових культур на площі 10 гектар.

20 лютого 2019 року у ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» розпочата підготовка до весняної лісокультурної кампанії. Працівниками Дослідного лісництва було підготовлено посадковий матеріал сіянців сосни звичайної однорічної.

21 лютого 2019 року в Дослідне лісництво ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» завітала учнівська молодь Херсонського центру позашкільної роботи. Діти разом з працівниками державної лісової охорони висадили близько 3000 штук сіянців сосни на площі майже 1 гектар в урочищі Ближній Карабай у кварталі 25 Дослідного лісництва.


Детальніше

Щодо регулювання чисельності хижого та шкідливого звіра - 12.02.2019 року

Щодо регулювання чисельності хижого та шкідливого звіра в мисливських угіддях НДМГ «Нижньодніпровське»

Згідно рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації від 24 січня 2019 року «Про здійснення заходів контролю за ефективністю імунізації диких м’ясоїдних тварин», начальником Олешківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Бабійчуком П.М. до кожного з користувачів мисливських угідь було доведено норми відстрілу лисиці. Норму добування, що склала 4 особи лисиці для НДМГ «Нижньодніпровське» ДП «СФ УкрНДІЛГА» було розраховано з відношення площі мисливських угідь НДМГ «Нижньодніпровське» (12657 га) до загальної площі мисливських угідь Олешківського району, що складає 1553 квадратних кілометри. Загалом на цю площу методом авіаційного розповсюдження застосовано 31060 доз вакцини проти сказу.

Детальніше

Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10