Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЦВІТІННЯ ШВИДКОПЛІОДНИХ ФОРМ ГОРІХА ВОЛОСЬКОГО СЕЛЕКЦІЇ Л. С. ШУГІНА - 28.05.2020 року

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЦВІТІННЯ ШВИДКОПЛІОДНИХ ФОРМ ГОРІХА ВОЛОСЬКОГО СЕЛЕКЦІЇ Л. С. ШУГІНА

Останнім часом часто дискутуються питання перспективності селекції на основі швидкопліодних латеральних форм горіха волоського (Juglans regia L.). Цим питанням багато років опікується Харківський селекціонер-аматор Л. С. Шугін. У 70-ті роки він отримав від селекціонера С. С. Калмикова насіння узбецьких швидкопліодних сортів і провів їх схрещення з місцевими морозостійкими швидкопліодними формами.

Нині на садибі селекціонера ростуть декілька поколінь таких гібридів. Серед найбільш перспективних із них ‘Поріг’, ‘Петлюра’, ‘Якісний’, ‘Бандера’, ‘Тимошенко’. Також ув колекції представлені латеральні горіхи харків’'янина М. О. Садко та гібриди від запилення швидкопліодними горіхами київського науковця І. Є. Кочерженка. За два десятиліття Л. С. Шугіним була проведена подальша селекція йі отримані рослини наступних поколінь. Серед найкращих дерев другого покоління виділені, такі вурожайні форми: – ‘Багряний’, ‘Шухевич’, ‘Виговський’. УВпродовж 2000-х рр. у третьому поколінні швидкопліодних низькорослих форм виділені: ‘УкрІдеал’, ‘Дар Чистий’, ‘Міхновський’, ‘СКЗ’ та, ‘Карлик’, які характеризуються крупнішими плодами йі меншими розмірами крони (4 – 5 м).

Детальніше

Держлісагентство: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться - 27.05.2020 року

Держлісагентство: Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький повідомив, що податкове навантаження в частині сплати рентної плати зменшиться в середньому на 10%.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки Закону, який днями підписав Президент України Володимир Зеленський (реєстр. № 1210).

Андрій Заблоцький розповів, що рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу. В Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Детальніше

Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі - 25.05.2020 року

Антикризовою програмою Уряду заплановано створення додатково 2,5 тис. робочих місць у лісовій галузі

Держлісагентство підтримує план Уряду з подолання безробіття внаслідок пандемії коронавірусу. Ми вже працюємо над створенням додаткових 2 500 нових робочих місць у різних регіонах України. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Він розповів, що майже дві тисячі нових співробітників планується залучити у штат державної лісової охорони. Плюс є необхідність створити 10 лісопожежних дільниць у Дніпропетровській, Запорізькій та Луганській областях. А це ще близько 500 нових працівників.

«Для лісівників настала гаряча пора — як в прямому, так і переносному сенсі. За прогнозами літо буде дуже спекотним, отже постійно триматиметься високий клас пожежної небезпеки», – зазначив Андрій Заблоцький.

Детальніше

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність - 22.05.2020 року

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність

Таке ганебне явище як незаконні рубки має взагалі зникнути в Україні. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час прямого ефіру на Українському радіо.

«З початку роботи в Держлісагентстві чітко для себе визначив, що боротьба з незаконними рубками є одним із основних завдань. Вважаю, що таке ганебне явище має взагалі зникнути в Україні, тому що в жодній цивілізованій країні такого немає», – сказав він.

Андрій Заблоцький нагадав, що завдяки трьом крокам вдалося зменшилися на 34% обсяг незаконних рубок у І кварталі 2020 року проти аналогічного періоду минулого року.

Детальніше

Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, – Голова Держлісагентства - 20.05.2020 року

Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, – Голова Держлісагентства

Всі ділянки суцільних зрубів повністю відновлюють молодим лісом. Про це повідомив Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький. Він зазначив, що вдається створювати і нові ліси. На сьогодні вже відновлено майже 25 тисяч гектарів лісу (висаджено більше 122 мільйонів дерев).

Відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки й посаджено.

Детальніше

Увага! Збільшено штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - 13.05.2020 року

Увага! Збільшено штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах

ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» інформує про те, що з 17 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 13.04.2020р. № 556-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», тому внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка в новій редакції передбачає, що:

- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 1530до 4590 грн) і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 4590 до 15300 грн);

Детальніше

Приріст експорту виробів із деревини склав 8% - 05.05.2020 року

Приріст експорту виробів із деревини склав 8%

За І квартал 2020 року експорт виробів із деревини підприємствами галузі склав більше 185 тис. куб. метрів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальне зростання становить +8%. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький.

Він зазначив, що експортний ріст показали такі види продукції: паркет індустріальний (експортовано 32,2 тис. квадратних метрів, +7%), дрова колоті (3,9 тис. кубічних метрів, + 11%), пиломатеріал обрізний (81,9 тис. куб. м, +12%).

«Варто зазначити, що зростання експорту відбувається тенденційно, а не стрибками. Наша продукція продовжує впевнено закріплюватись на міжнародних ринках і приносити прибуток», – написав Голова Держлісагентства.

Детальніше

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев - 05.05.2020 року

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев

Майже 122 мільйона сіянців і саджанців дерев на сьогодні висадили лісівники під час лісокультурної кампанії. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

За його словами, лісогосподарські підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Держлісагентства, забезпечили виконання завдань із відтворення лісів.

Детальніше

Інтерактивна карта об’єктів переробки деревини - 05.05.2020 року

Держлісагентство розробило черговий е-сервіс: інтерактивна карта об’єктів переробки деревини

Ми продовжуємо активно реформувати та діджиталізувати галузь. Державне агентство лісових ресурсів України запускає черговий пілотний проект: інтерактивна карта розміщення об’єктів переробки деревини https://map.ukrforest.com. Про це повідомив Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

«Ми хочемо максимально інформувати наших громадян про наявні законні та легальні місця переробки деревини, а також виявляти лісопилки, які працюють незаконно або використовують незаконно добуту деревину», – написав він.

Андрій Заблоцький розповів, що об’єкти нанесені на публічну карту згідно з їхньою географічною системою координат, інформацією системи електронного обліку деревини та наданих даних від Закарпатської, Сумської, Полтавської, Харківської, Кіровоградської, Донецької та Житомирської ОДА.

Детальніше

Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» - 29.04.2020 року

Пожежа у Дослідному лісництві ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

У комплексі з вирощуванням та посадкою нового лісу проблема охорони лісів від пожеж є найбільш актуальною і відповідальність за неї накладається на працівників лісового господарства.

28.04.2020 о 17.20 в межах держлісфонду ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» спостерігачем лісопожежної станції було зафіксовано дим характерний для загоряння лісової підстилки. Прибувши на місце пожежі у 18 квартал вид. 14 вогнеборці підприємства виявили два осередки займання. Темп розгортання пожежі був швидким тому для гасіння було залучено пожежні автомобілі з сусідніх лісомисливських господарств та пожежні автомобілі ДСНС.

Детальніше

Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11