Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Майбутнє лісу у твоїх руках! - 14.04.2016р.

Майбутнє лісу у твоїх руках!

З 21 березня стартувала традиційна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», що триватиме по всіх регіонах України до Дня довкілля, який в цьому році відзначається 16 квітня. Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

В рамках акції цього року в Дослідне лісництво ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» завітала учнівська молодь та громадські організації міста. Діти побачили як висівається насіння сосни у розсаднику, побували в теплицях, ознайомились з роботою лісової пожежної станції. Лісівники ознайомили школярів з особливостями вирощування лісів та ведення лісового господарства на нижньодніпровських пісках, провели пізнавальну екскурсію в заповідному урочищі місцевого значення «Цюрупинський сосновий бір», на території якого школяри власноруч висадили близько 40 саджанців тополя Торопогрицького та липи дрібнолистої.

Детальніше

Стартувала операція «Новорічна ялинка» - 30.11.2015р.

Стартувала операція «Новорічна ялинка»

З метою посилення охорони лісових насаджень від самовільної заготівлі новорічних ялинок введено посилений режим охорони лісових хвойних насаджень. Силами державної лісової охорони Дослідного лісництва ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» та працівниками Цюрупинського відділення поліції в лісових масивах постійно проводиться рейдова робота, створені тимчасові пости на дорогах.

Лісопорушники будуть притягнуті до відповідальності у встановленому законом порядку. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн.) і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119-204 грн. ).

Детальніше

За незаконну заготівлю лісової підстилки - штраф! - 25.11.2015р.

За незаконну заготівлю лісової підстилки - штраф!

Працівники державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» разом з працівниками Цюрупинського відділення поліції затримали у лісі гр. Костенко В.Ф., 1977 року народження, мешканця міста Цюрупинська, який разом з товарищами самовільно збирав лісову підстилку в кварталі 12 Дослідного лісництва. Внаслідок лісопорушення було пошкоджено 130 м? гумусового горизонту. Вказана територія відноситься до заповідного урочища місцевого значення «Цюрупинський сосновий бір», який є об`єктом природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання. На затриманого складено адміністративний протокол за порушення правил заготівля (збирання) лісової підстилки з нарахуванням шкоди, заподіяної лісовим екосистемам. Товарищі потікали, а гр.Костенко В.Ф. тепер зобов'язаний відшкодувати шкоду, заподіяну лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України, а це дуже кругленька сума.

Детальніше

Врятуємо природу разом

Врятуємо природу разом

Великою «проблемою» у наших земляків є ставлення до природи. Деякі люди вже не помічають навколо себе нічого прекрасного, насамперед природи, серед якої всім нам пощастило жити. Лiс – це зеленi легенi планети, він дарує нам свiже і цiлюще повiтря. Наукою переконливо доведено, що зелені насадження є ознакою цивілізованості, найдешевшим, найефективнішим біологічним засобом очищення навколишнього середовища, але знаходяться серед нас і такі люди, яким на все наплювати і з лозунгом: «не можна? тю, а я не знав..» - самовільно знищують ліси у заповідних зонах.

Так, 2 жовтня 2015 року близько 15 годин 20 хвилин в кварталі 5 вид.16 Дослідного лісництва, що в адміністративних межах Цюрупинської міської ради працівниками державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» разом з працівниками міліції був затриманий безробітній гр. Вершигора В.В., мешканець с. В.Кардашинка, Голопристанського району, який самовільно заїхав на власному автомобілі УАЗ на територію ландшафтного Заказника загальнодержавного значення урочище «Саги» та за допомогою бензопили зрізав 43 дерева акації білої діаметрами від 10 до 60 см.

Детальніше

Свято лісової науки

Свято лісової науки

В Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького відбулася науково-практична конференція «Лісівнича наука в контексті сталого розвитку», присвятили конференцію кільком подіям:150-річчю від дня народження академіка Георгія Миколайовича Висоцького, 90-річчю від дня народження професора Петра Степановича Пастернака та 85-річчю від часу заснування Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації.

P.S До цієї урочистої події випущено книгу «УкрНДІЛГА – 85 років», буклет Інституту, збірник тез понад 100 доповідей учасників конференції, а також бібліографію засновника Інституту Г.М. Висоцького.

Конференцію відкрив директор УкрНДІЛГА д-р с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН України, Віктор Ткач. З вітальним словом виступив Віктор Корнієнко, начальник відділу науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства України.

Детальніше

Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11