Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Про можливі шляхи вирішення гідрологічних проблем дельти Дніпра
дельта Дніпра

Про можливі шляхи вирішення гідрологічних проблем дельти Дніпра

Наукові дослідження сучасних вчених-гідробіологів Херсонської гідробіологічної станції НАН України: Гільмана В.Л., Правоторова Б.І., Алексекнко Т.Л. та інших, стану екосистеми пониззя Дніпра свідчать про те, що в ній відбуваються незворотні негативні зміни. Спостерігається евтрофування водних об'єктів, замулення, заростання водяною рослинністю. За показником "кількість сапрофітних бактерій", що характеризує забруднення побутовими стоками, лише в самому Дніпрі вода відповідає категорії "добра". В багатьох водоймах і протоках вона "брудна". Суттєво погіршилися і багато інших показників екологічного стану водних об'єктів гирлової ділянки Дніпра.

Детальніше

Круглий стіл з питань покращення мисливського сектору України
Круглий стіл з питань покращення функціонування мисливського сектору України

Круглий стіл з питань покращення функціонування мисливського сектору України

Львів. Львівський державний лісотехнічний університет. 26.06. 2014р.

Організатори Проекту "Круглий стіл "Розробка пропозицій покращення функціонування мисливського господарства в Україні у відповідності із принципами сталого управління природними ресурсами":

Програма FLEG II "Правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства і партнерства – 2";

Дунайсько-Карпатська Програма Всесвітнього Фонду Природи WWF;

Детальніше

Ліс під охороною
Ліс під охороною

Ліс під охороною

Наближаються такі улюблені нами свята, як Новий рік і Різдво, а разом з ними - гарний настрій, час, із задоволенням проведений в колі родини й друзів, а також безліч подарунків і сюрпризів. Всі налаштовуються на відпочинок і гарний настрій, а у лісової охорони, навпаки, наступає дуже гаряча пора.

Незмінним атрибутом новорічних свят є новорічна ялинка і багато наших земляків, бажаючи заощадити чи заробити, ідуть по неї у ліс. Як і в минулі роки, у працівників лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже розпочалась передноворічна вахта по охороні хвойних насаджень від самовільних рубок, створено оперативний штаб, працюють пости на дорогах та разом з працівниками МВС проводиться рейдова робота в майстерських дільницях.

Детальніше

Памяти профессора Павла Петровича Бадалова
профессор Павел Петрович Бадалов

Памяти профессора Павла Петровича Бадалова

Ушел из жизни один из последних лесных-ученых фронтовиков, начавших свой путь в науку сразу после войны... Уроженец Тбилиси, выпускник Ленинградской лесотехнической академии, который почти всю свою трудовую жизнь проработал в Украине. Павел Петрович ушёл во время командировки в Веселые Боковеньки, где прожил долгие и лучшие годы, ...где похоронена его жена... Ушёл неожиданно и быстро... Так умерли Петр Степанович Пастернак, Валерий Михайлович Брежнев, Петр Степанович Дышко, Володя Твердохлеб... Говорят такую смерть надо заслужить... Огромное ему СПАСИБО... Царство небесное... А нам остается помнить...

Детальніше

День боротьби з опустелюванням і посухою

День боротьби з опустелюванням і посухою

2013 рік проголошений Президентом України Роком фізичного здоров`я та екології в Україні.

17 червня 1994 р. в м. Париж, була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням, яка набрала чинності 26 грудня 1996 р. 17 червня 1995 року Генеральна Асамблея проголосила «Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і посухою» у зв'язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням. 4 липня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон України №61-IV про приєднання до Конвенції.

Детальніше

Лісомеліоративні насадження

Лісомеліоративні насадження - невід'ємна ланка агроландшафтів

Лісомеліоративні насадження на землях різних категорій поліпшують умови для ведення багатопрофільного господарства в межах окремих агроландшафтів і є невід'ємною їх частиною. Під захистом протиерозійних насаджень на присіткових схилах та гідрографічній мережі в значній мірі припиняється змив та розмив ґрунту, відбувається перехід поверхневого стоку талих та дощових вод в підґрунтовий. В господарствах, де створено систему полезахисних лісових смуг суттєво зменшується ступінь вітрової ерозії та підвищується урожайність сільськогосподарських культур. Насадження на берегах малих річок та водойм досить ефективно упереджують забруднення річок поверхневим стоком, а також є об'єктами санітарно-гігієнічного і рекреаційного значення. Всім відомо і про інші корисні властивості лісів – кліматорегулюючі, водоохоронні, ліси є джерелом деревної та не деревної продукції, лікарської сировини, місцем існування фауни, накопичують вуглець і виділяють кисень.

Детальніше

Ліс захищає

Ліс захищає

30 та 31 травня цього року в рамках інформаційних заходів, приурочених до «Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами» працівники державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже традиційно зустрілися в Дослідному лісництві з учнівською молоддю, а саме з учнями 1-4 класів Цюрупинської гімназії №1.

Дітям розповіли про Нижньодніпровські піски, які є найбільшим піщаним масивом в Україні, ознайомили з історією створення філіалу, провели пізнавальні екскурсії по парку пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Дендропарк Нижньодніпровської НДС» із понад 100 видами деревних і чагарникових порід. Побували вони і в лісовому розсаднику, в теплицях та на лісопожежній станції, де їх дуже вразила демонстрація пожежної техніки. Інженер лісового господарства Л.М. Андрійчук та помічник лісничого Кравченко В.Б. ознайомили школярів з особливостями вирощування лісів та ведення лісового господарства, наголосивши, що створення лісів – один з головних пріоритетів діяльності лісоводів.

Детальніше