Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Про можливі шляхи вирішення гідрологічних проблем дельти Дніпра
дельта Дніпра

Про можливі шляхи вирішення гідрологічних проблем дельти Дніпра

Наукові дослідження сучасних вчених-гідробіологів Херсонської гідробіологічної станції НАН України: Гільмана В.Л., Правоторова Б.І., Алексекнко Т.Л. та інших, стану екосистеми пониззя Дніпра свідчать про те, що в ній відбуваються незворотні негативні зміни. Спостерігається евтрофування водних об'єктів, замулення, заростання водяною рослинністю. За показником "кількість сапрофітних бактерій", що характеризує забруднення побутовими стоками, лише в самому Дніпрі вода відповідає категорії "добра". В багатьох водоймах і протоках вона "брудна". Суттєво погіршилися і багато інших показників екологічного стану водних об'єктів гирлової ділянки Дніпра.

Детальніше

Круглий стіл з питань покращення мисливського сектору України
Круглий стіл з питань покращення функціонування мисливського сектору України

Круглий стіл з питань покращення функціонування мисливського сектору України

Львів. Львівський державний лісотехнічний університет. 26.06. 2014р.

Організатори Проекту "Круглий стіл "Розробка пропозицій покращення функціонування мисливського господарства в Україні у відповідності із принципами сталого управління природними ресурсами":

Програма FLEG II "Правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства і партнерства – 2";

Дунайсько-Карпатська Програма Всесвітнього Фонду Природи WWF;

Детальніше

Ліс під охороною
Ліс під охороною

Ліс під охороною

Наближаються такі улюблені нами свята, як Новий рік і Різдво, а разом з ними - гарний настрій, час, із задоволенням проведений в колі родини й друзів, а також безліч подарунків і сюрпризів. Всі налаштовуються на відпочинок і гарний настрій, а у лісової охорони, навпаки, наступає дуже гаряча пора.

Незмінним атрибутом новорічних свят є новорічна ялинка і багато наших земляків, бажаючи заощадити чи заробити, ідуть по неї у ліс. Як і в минулі роки, у працівників лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже розпочалась передноворічна вахта по охороні хвойних насаджень від самовільних рубок, створено оперативний штаб, працюють пости на дорогах та разом з працівниками МВС проводиться рейдова робота в майстерських дільницях.

Детальніше

Памяти профессора Павла Петровича Бадалова
профессор Павел Петрович Бадалов

Памяти профессора Павла Петровича Бадалова

Ушел из жизни один из последних лесных-ученых фронтовиков, начавших свой путь в науку сразу после войны... Уроженец Тбилиси, выпускник Ленинградской лесотехнической академии, который почти всю свою трудовую жизнь проработал в Украине. Павел Петрович ушёл во время командировки в Веселые Боковеньки, где прожил долгие и лучшие годы, ...где похоронена его жена... Ушёл неожиданно и быстро... Так умерли Петр Степанович Пастернак, Валерий Михайлович Брежнев, Петр Степанович Дышко, Володя Твердохлеб... Говорят такую смерть надо заслужить... Огромное ему СПАСИБО... Царство небесное... А нам остается помнить...

Детальніше

День боротьби з опустелюванням і посухою

День боротьби з опустелюванням і посухою

2013 рік проголошений Президентом України Роком фізичного здоров`я та екології в Україні.

17 червня 1994 р. в м. Париж, була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням, яка набрала чинності 26 грудня 1996 р. 17 червня 1995 року Генеральна Асамблея проголосила «Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і посухою» у зв'язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням. 4 липня 2002 року Верховна Рада України прийняла Закон України №61-IV про приєднання до Конвенції.

Детальніше

Лісомеліоративні насадження

Лісомеліоративні насадження - невід'ємна ланка агроландшафтів

Лісомеліоративні насадження на землях різних категорій поліпшують умови для ведення багатопрофільного господарства в межах окремих агроландшафтів і є невід'ємною їх частиною. Під захистом протиерозійних насаджень на присіткових схилах та гідрографічній мережі в значній мірі припиняється змив та розмив ґрунту, відбувається перехід поверхневого стоку талих та дощових вод в підґрунтовий. В господарствах, де створено систему полезахисних лісових смуг суттєво зменшується ступінь вітрової ерозії та підвищується урожайність сільськогосподарських культур. Насадження на берегах малих річок та водойм досить ефективно упереджують забруднення річок поверхневим стоком, а також є об'єктами санітарно-гігієнічного і рекреаційного значення. Всім відомо і про інші корисні властивості лісів – кліматорегулюючі, водоохоронні, ліси є джерелом деревної та не деревної продукції, лікарської сировини, місцем існування фауни, накопичують вуглець і виділяють кисень.

Детальніше

Ліс захищає

Ліс захищає

30 та 31 травня цього року в рамках інформаційних заходів, приурочених до «Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами» працівники державної лісової охорони ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» вже традиційно зустрілися в Дослідному лісництві з учнівською молоддю, а саме з учнями 1-4 класів Цюрупинської гімназії №1.

Дітям розповіли про Нижньодніпровські піски, які є найбільшим піщаним масивом в Україні, ознайомили з історією створення філіалу, провели пізнавальні екскурсії по парку пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Дендропарк Нижньодніпровської НДС» із понад 100 видами деревних і чагарникових порід. Побували вони і в лісовому розсаднику, в теплицях та на лісопожежній станції, де їх дуже вразила демонстрація пожежної техніки. Інженер лісового господарства Л.М. Андрійчук та помічник лісничого Кравченко В.Б. ознайомили школярів з особливостями вирощування лісів та ведення лісового господарства, наголосивши, що створення лісів – один з головних пріоритетів діяльності лісоводів.

Детальніше

Сторінка 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11