Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Куртина вікових дубів» – це група вікових дубів в кількості – 6 штук. Об`єкт заснований пам’яткою природи місцевого значення рішенням виконавчого комітету Херсонської обласної Ради народних депутатів від 4 грудня 1975 року № 651/24, до категорії заповідного урочища віднесений рішенням виконкому Херсонської обласної Ради народних депутатів від 19 серпня 1983 року № 441/16.

Заповідний об`єкт розташований в південно-східній околиці міста Цюрупинськ, Херсонської області в Держлісфонді Дослідного лісництва ДП «Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА» в кварталі 12 вид.11. Входить в зелену зону міста і займає площу – 0,1 га. Входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливим контролем.

Головне призначення пам’ятки природи – зберегти унікальну групу вікових дубів, для вивчення та естетичного виховання населення, наукових і пізнавальних цілей, а також як можливий генофонд для розмноження цінної лісової породи.

На території об`єкта ПЗФ забороняється:

– проведення будь-якої діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному об`єкту та порушити екологічну рівновагу;

– будь-яке засмічення та забруднення території;

– порушення правил протипожежної безпеки;

– пошкодження деревини, заготівля кори і т.п.

Охорону пам’ятки природи здійснює лісова охорона Дослідного лісництва ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА». За порушення режиму пам’ятки природи порушники притягуються до адміністративної і кримінальної відповідальності згідно діючого законодавства. Громадяни й організації, які порушили охоронний режим пам’ятки природи, крім адміністративної і карної відповідальності відшкодовують всі втрати, нанесені незаконними діями, згідно з діючим законодавством.

Андрійчук Л.М.
інженер л/г
ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

Завантажити в форматі PDF