Дослідження можливостей збагачення біорізноманіттясоснових лісів Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське ЛГ»

У середині вересня науковці лабораторії моніторингу і сертифікації лісів УкрНДІЛГА завідувач лабораторії, канд. с.-г. наук І. Ф. Букша, провідний науковий співробітник, д-р с.-г. наук, В. П.Пастернак та старший науковий співробітник,канд. с.-г. наук О. І.Лялін провели комплекс дослідницьких робіт у насадженнях сосни кримської (Pinusnigrassp. pallasiana) у ДП «ІзмаїльськеЛГ».

З метою визначення можливостей відновлення природної рослинності Жебріянського пасма на території Ізмаїльського району Одеської області в межах Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» й розробки наукового обґрунтування щодо внесення відповідних змін та доповнень до матеріалів лісовпорядкування проведено аналіз фондових та лісовпорядних матеріалів, підбір дослідних об’єктів, здійснено натурні обстеження (типологічні і лісопатологічні) лісових насаджень сосни кримської.

Визначено перспективні ділянки для уведення листяних порід до складу насаджень сосни кримської, встановлено їх типологічні особливості, наявність та характер пошкоджень сіянців дуба тощо.

Під керівництвом та за безпосередньої участі начальникаОдеського обласного управління лісового та мисливського господарства В. І. Домікана навесні 2021 року у сприятливі агротехнічні строки закладено виробничий дослід із уведення під намет існуючих насаджень сосни кримської Вилківського лісництва сіянців дуба звичайного (Quercus robur L.).

Зібрані в процесі досліджень дані будуть використані для поглибленого аналізу можливостей вирощування листяних порідуВилківському лісництві ДП «Ізмаїльське ЛГ»та розробки заходів щодо поступової трансформації чистих сосняків у листяні (змішані) насадження за наявності сприятливих лісорослинних умов.

 

Наукові співробітники

лабораторії моніторингу

і сертифікації лісів УкрНДІЛГА