Міжнародна наукова конференція «Агробіорізноманіття для покращення харчування, здоров’я, якості життя та духовного розвитку людини»

В рамках роботи міжнародної мережі AgroBioNet (https://agrobionet.uniag.sk/en/agrobionet) 3-го листопада в режимі онлайн відбулася X Міжнародна наукова конференція «Агробіорізноманіття для покращення харчування, здоров’я, якості життя та духовного розвитку людини» (Agrobiodiversity for improving thenutrition, health, lifequality, and spiritual development of people), організована факультетом агробіології та харчових ресурсів, Інститутом  Біорізноманіття та Біобезпеки Словацького аграрного університету у Нітрі (SlovakUniversityofAgricultureinNitra http://www.uniag.skh) та відділом акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду НАНУ ім. М. М. Гришка (http://www.nbg.kiev.ua).

З вітальним словом від організаторів конференції виступив директор Інституту Збереження Біорізноманіття та Біобезпеки Словацького аграрного університету Ян Бриндза.

Метою конференції було створення платформи для обміну знань, обговорення умов більш комплексного пошуку можливостей збереження біорізноманіття; створення єдиного інтегрованого науково-дослідного потенціалу. Присутні наголосили на необхідності спрямування результатів досліджень на вирішення проблем суспільства не лише для покращення харчування, здоров’я та поліпшення якості життя, а й духовного розвитку людини.

У конференції прийняли участь науковці 96 установ аграрного, ботанічного, лісівничого, медичного, фармацевтичного та технологічного профілейіз країн східної Європи, фахівці з питань акліматизації, селекції, фізіології,біохіміїрослин, вирощування та переробки рослинної продукції. Від УкрНДІЛГА були представленіматеріали та доповідь С. А. Лось,Т. С. Риженкоі В. Л. Шугіної щодо особливостей фенології репродуктивного розвитку горіхів селекції Л. С. Шугіна (ThereproductivedevelopmentphenologypeculiaritiesofLeonidShugin’sprecociouspersianwalnutforms).

Найбільш цікаві доповіді будуть опубліковані у міжнародному журналі AgrobiodiversityforImprovingNutrition, HealthandLifeQuality (http://agrobiodiversity.uniag.sk/scientificpapers).

Велика подяка організаторам і учасникам конференції за добре сплановану роботу, цікаві доповіді та дискусії.

 

Світлана Лось,
канд. с.-г. наук, завідувачкалабораторіїселекції

Титульне фото:Словацький аграрний університет у Нітрі
(взято із сайту закладу)